Jakou dietu?

1
Markéta (anonymous)

Dobrý den, jakou byste mi doporučili dietu? Potřebuji shodit alespoň 5 kilo. Děkuji

Markéta asked
  0

  Dobrý den,

  děkuji za tento dotaz. Upřímně bych Vám nedoporučil žádnou dietu. I když je základní požadavek pro hubnutí snížení energie splněn, má tento způsob řadu úskalí, které je potřeba si vysvětlit.

  Když nadměrně omezíte příjem potravy, Váš organismus si na snížený příjem zvykne. Je to výhodné, pokud jste na pustém ostrově a potřebujete přežít, ale ne když hubnete v moderní společnosti obklopeny jídlem.

  Při nevyvážených dietách odchází z Vašeho těla nejen tuk, ale i svalová hmota. Když přestanete držet dietu, tělo si zvýšeně ukládá z přijímané potravy tukové zásoby na případnou hladovku. Bylo to chytře zařízeno, aby lidé přežili hladomory, ale v současnosti je tento atavismus škodlivý.

  Kolísáním váhy se mohou zvětšovat nerovnoměrnosti rozložení tuku ve Vašem těle.

  Při dodržování přísných diet se vytvářejí záporné emoční reakce. Strádáte tedy nejen na těle, ale i duševně. Jste obecně labilnější, nervóznější, podrážděnější, občas na Vás padnou i chmury.

  Úspěšné docílení Vaší požadované hmotnosti je podmíněno změnou životního stylu, redukční dieta k dlouhodobému úspěchu nevede. Zkrátka pokud se extrémně omezujete v něčem, co Vám přináší příjemný pocit, musí zákonitě dojít ke zvratu. Vyhladovělé tělo i duše touží po vysokoenergetických potravinách a dochází k tzv. záchvatu žravosti. Doporučuji zvolit racionální jídelníček, který dodá všechny živiny, které tělo potřebuje. Důležité je vědět co vlastně jíst, pít, čemu se vyhýbat, jaká by měla být skladba jídla. Také je důležité zjistit, jaké děláte chyby ve stravování a určitě se to také neobejde bez pravidelné pohybové aktivity.

  Hezký den, Pavel

  Pavel Václavík answered
   0
   Anonymous

   Zajímavé. Děkuji za vysvětlení, asi Vás budu příští týden kontaktovat ohledně výživového plánu. Markéta

   Anonymous answered
    Question and answer is powered by AnsPress