bezlepková dieta

0
Anonymous

Dobrý den, v poslední době se celkem často setkávám s tím, že lidé v mém okolí přestávají konzumovat pečivo. Co si o tom myslíte, je to vhodné? Děkuji Martina

Anonymous asked
  0

  Dobrý den Martino,

  vyloučení pečiva z jídelníčku nemá své opodstatnění, pokud nemáte intoleranci lepku. Lidem, kteří mají intoleranci lepku, samozřejmě doporučuji vynechat pečivo, diagnózu by měl ale provést lékař, který určí případnou nesnášenlivost. Jinak doporučuji pouze tmavý nebo celozrnný chléb a pečivo. Mají příznivý obsah energie i vysokou biologickou hodnotu a dokážou dobře zasytit. Pokud bude jídelníček vyvážený vzhledem ke všem živinám a energetický příjem se bude pohybovat v doporučených hodnotách, měl by být chléb a pečivo jeho každodenní a pravidelnou součástí bez výčitek svědomí.

  Ideální je pečivo na snídani, pro ženy jedna porce (cca 50 – 60 gramů podle druhu pečiva, odpovídá krajíci chleba, celozrnnému rohlíku nebo kaiserce), pro muže až dvě porce.

  Jako poslední jídlo dne však pečivo při snižování hmotnosti nedoporučuji. Navečer nám nejlepší službu udělá kombinace bílkovin se zeleninou.

  Hezký den přeji

  Pavel Václavík

  Pavel Václavík answered
   0
   Anonymous

   Zkusila jsem pečivo na chvilku vynechat a cítila jsem se zhruba stejně, žádné zlepšení jsem nezaznamenala.:) Budu tedy pečivo konzumovat pravidelně, ale s mírou. Děkuji Martina

   Anonymous answered
    Question and answer is powered by AnsPress