Bederní opasek

0
Patr (anonymous)

Dobrý den, vidím u nás ve fitku pár lidí co nosí bederní opasek. Bylo mi řečeno, že tento opasek mi může pomoci k rychlejšímu zlepšování a předcházení zranění. Je to pravda, mám si opasek také pořídit? Posiluji celkem pravidelně necelé dva roky. Děkuji Petr

Patr asked
  0

  Dobrý den Petře,

  důvodem používání bederního opasku je předcházení zranění bederní páteře a případnému vzniku břišní kýly. Jedná se však o pomůcku pro výkonnostní vzpěrače, proto bych opasek ve vašem případě nedoporučoval. Síla která je páskem udržována, se totiž nikam nevytrácí, pouze se přesměruje na jiné tělesné partie, na obratle nad bederním pásem. A zevním zpevňováním břišní dutiny dochází k oslabování stabilizační funkce břišních a zádových svalů a může dojít k svalové nerovnováze.

  Nevýhody: Přenáší více tlaku na obratle nad opaskem. Oslabuje břišní svaly. Snižuje nároky na přirozenou stabilizaci trupu. Může negativně ovlivňovat technické provedení cviku.

  Výhody: Může být zvýšena úroveň aktuálního výkonu.

  Děkuji za dotaz a přeji hezký den

  Pavel

  Pavel Václavík answered
   0
   Anonymous

   Dobrý den Pavle, děkuji za vysvětlení. Nevýhody převažují nad výhodami, takže mám jasno. Nejsem žádný profesionál a tak budu koukat hlavně na své zdraví.

   Petr V.

   Anonymous answered
    Question and answer is powered by AnsPress